24.11.2013

24. 11. 2013 | † 20. 01. 2014 | kód autora: 075

 

 •  Další týden za námi a s ním i nové informace. 
 • Jak někdo přišel, tak i odešel. Byla jsem nucena vyloučit Amber protože jsem přišla na její registraci na jiné stáji (nejsem hloupá) a jelikož Moon opravdu není jen nějaká přechodná stanice ale místo kde potřebujeme být opravdu na plno, tak to opravdu tolerovat nebudu. Také jsem po dohodě s Amy přišla k závěru že zde na to nakonec nebude mít dostatek času - den po přijetí. Holky mě zklamaly, velmi. 
 • Tímto ještě dodávám, což by mělo být jasné - kdo zde na to opravdu nemá čas nebo to nemyslí vážně, ať se nepřihlašuje a nebere nám tím čas a naděje.
 • Lisa, jako naše aktivní stálice nadále plní úkoly na jedničku, pochvala! 
 • Se Sophinkou jsme měli menší nedorozumění, ale nakonec se to vyřešilo a vše je v pořádku, do chodu se zapojila skvěle, chválím za seznámení a starání. 
 • Christinku a Jess chválím též za skvělé seznámení a zapojení do chodu klubu (až na tu přátelskou beze mě Chris...  chybami se ale člověk učí, tak už prosím řádně číst, a to platí pro všechny holky!),  jste šikuly! 
 • A chtěla bych upozornit Jessinku aby nezoufala stím že "dělá chyby" - ikdyž o žádných nevím! Žádný učený z nebe nespadl a všichni si tu na nové změny musíme zvyknout a vžít se do nich, tak neboj! 

....pise.cz/blog/images/f_s14.gif" style="font-size: small; border: 0px; color: rgb(81, 74, 21); font-family: 'Lucida Grande', Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 16px;">

 • Ve středu odpoledne byla přijata Jessica, po domluvě - s tím že ji přijmu hned a ne až v neděli a dá si pár dní na rozjedl a počítat se ji to bude až od pondělí. 
 • + Nevadí holky že vám někdy říkám zdrobnělinami? 
 • Dále chválím Lis, Sophinku a Christinku za vymyšlení zajímavých dějových novinek! Obvzláště Sophie mne překvapila nálezem historické mince! Přece jen kdo ví co tu před pár stovky let stálo.. 
 • Zde zkusím zda si čtete pozorně novinky a nechť ten kdo si tuto větu přečetl do komentářů napsal nebo případně připsal k svému komentáři smajlík: *jasně*. Kdo nenapíše má vylágoš za nečtení, a to toho nepíšu tolik, píšu jen podstatné věci, které by Vás měly zajímat... 
 • Dále.. Body a sčítání splněných úkolů jsem již začla počítat průběžně, takže to všechno nezačnu počítat až v neděli když je v tom zmatek, ale na konci každého dne přičtu do tabulky to co jste udělali a sečtu, takže je to nakonec docela v klidu, nebo je to spíše tím že je Vás tu zatím málo, no uvidíme. 
 • Určitě jste si všimli že jsem přidala nějaké ty odznaky, rozdala příslušné a po celém klubu se zaměnily obyčejné nadpisy, místo těch v šedém "kruhu" jsou pouze ty na styl jako je menu + někde jiné písmo (to mám dilema jaké dát..) a opraveny staré velké nadpisy (užší obrys písma.. štvalo mě to :D), takže už jsou všude nové a stejném no a hned se mi to líbí víc, a Vám snad taky. 
 • Už zřejmě víte že závodiště je plně v provozu, tak koukejte co nejrychleji do 5. úrovně (na hobby závody do 4.) ať můžete závodit také a má nás kdo reprezentovat! 
 • Nejdříve jsem Vám chtěla dát tabulku s průběžnými výsledky úkolů + bodů do hlavních informací aby jste měli vše hezky přehledné a věděli jak na tom jste, pak jsem si to ale rozmyslela, budete si to hezky hlídat sami co jste už udělali a neudělali a kolik máte a nemáte bodů, aby pro Vás ta nástěnka potom měla vůbec nějaký význam kromě mých keců že.. 
 • Dále mi také přijde, že tady vlastně nemáte moc co dělat? Přijdete, napíšete péči + něco a zase jdete (kromě Lis), je to tím že nemáte čas, nebo se Vám tu prostě nechtějí dělat i nepovinné věci jako například brigády, miniakce apod? Klidně přidám úkoly, lenoši! 
 • ....gif" style="border: 0px; color: rgb(81, 74, 21); font-family: 'Lucida Grande', Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 16px;"> Ne holky, brigády jsem musela kdysi přidat do povinných úkolů aby je vůbec někdo dělal, což mě dost mrzí. Ale jakmile uvidím že to děláte často a nepovinně tak to z úkolů odeberu. Jinak jsem také zvedla hodnotu mincí, aby tu nebyli samí boháči a přitom si nic nekupovali (to mě mrzí, dělám se s obchodem a téměř nikdo si nekupuje) tak snižuji hodnotu mincí a  zvedám hodnotu věcí, aby jste pro aby jste si mohli něco koupit, museli opravdu něco udělat. No, bez práce nejsou koláče! 

 • Ano, ano, už jste si mohli všimnout že jsem docela "úchylná" (promiňte za nespisovnost) na smajlíky.. Když já nevím, článek bez smajlíku mi přijde takový.. hanlivý.. Mám ráda to oživení a pořádné vyjádření pocitů (i články někoho jiného bez smajlíků nebo něco mířené na mě beru hanlivě a kazí mi to náladu, takže to prosím respektujte a buďte také závislý, alespoň při komunikaci semnou! ) tak to snad budete brát! Hmmm? 
 • Jinak k akci záhadné zvíře, jak určitě víte - jednalo se o medvěda. Byl uspán, odchycen a odvezen do vhodné oblasti, okolí klubu bylo několikrát prohlédáno a mohu Vás ujistit že je to tu již bezpečné. Za účast na akci jsem udělovala 10 - 30 ČNb a  KNb (20 - 60 ZKb), jediné slečny Lisu a Sophie moc chválím za účast a snahu! Obě dvě holky ode mne získali 30 ČN a KN bodů (60 ZKb) a velmi chválím za příběh! Sophie jako nováček nejdřív plně nepochopila systém akce, po upozornění si vše ale ráda opravila a příběh vymyslela výborně a Lisa ji skvěle doplnila! Pochvala! 
 • Překopala jsem registrační stránku, aby to bylo přehledné a vypadalo líp, snad se někdo další přihlásí.. 
 • Dále jste si určitě všimli nového vzhledu klubu - zimního, tak doufám že se líbí..? 
 • Dále jsem se Vás ptala jestli máte jakékoliv nápady na vylepšení a zoriginálnění klubu, společně jsme se shodli na pár věcech - stálé brigády: brigády které by byly na stálo, přihlásili by se členky a brigádou by si pravidelně vydělávali, místo zaměstnání protože tu nemáme plnoleté členky, ale jelikož klub nabízí i věkovou hranici 14-ti let, dohodli jsme se na jejím posunutí na 15 let - aby ty stálé brigády byly slučitelné s realitou, nebudem dělat nic "na černo" že!  Dále byla zmíňka o záskocích které bych chtěla zrealizovat, dělily by se na dva typy - záskoky s koňmi jejichž členky jsou omluvené a záskoky s koňmi bez jezdce. Takže to se zrealizuje také. A další návrh jsem také nastolila já - 14-ti denní úkoly místo 7-mi denních: Shodli jsme se též na tom že bude lepší dát na úkoly více času (obrazně - více času - více úkolů, nemyslete si ) a že by se místo každého týdne postupovalo jdenou za dva týdny. Zkrátka jedna úroveň by trvala dva týdny, aby (kdyby jste byli velmi pilní) jste tu zachvilku nebyli všichni v 10. levelu a co potom že.. Takže od pondělí se postoupí až za 14 dní.  Jinak také předělávám knihovnu, už to nebude v provedení videí a jejich výkladu, ale dostanete téma které si máte na internetu nastudovat a poté otázky na ně, a pokud je zde někdo opravdu čestý tak by při testu již na informace neměl koukat a měl by si ověřit jak studium zvládl. Tím se ty věci totiž opravdu naučíte holky, nemyslete si!  Také je nová mapa klubu, bývalá byla sice trochu jiná (rozpoložení areálu), ale to si pamatuje stejně jenom Lisa a ta si bude muset zvyknout.   A fotky z areálu nahraji na rajče a dám vám tam odkaz, aby jste si to vše dokázali kompletně shodně představit.   Statistiky koňských procent (vztah, morálka, zdraví,..) se budou stěhovat do samostatné společné rubriky, jelikož mě určitě chápete že při každé blbosti hledat boxy a měnit vše v nich je docela na zbláznění, takže se vytvoření rubrika společná kde budou sepsáni všichni koně, jejich jezdci a tam se budou neustále obnovovat procenta. Dodatková pravidla a přehled zveřejním také. Ikonku k uvedeným procentům najdete v nejbližší době v klubovně. A nakonec.. Byly zavedeny semináře, takže další možnost jak si získat pěkné diplomy do profilu!  Pff.. Teď si momentálně nevzpomínám na to jestli padly nějaké další návrhy..? Případně mě v komentářích doplňte abych si vzpomněla, přece jen je na mě těch informací už docela dost. 
 • Tábor..Vánoční tábor 2013, termín již je známý a já Vám ujasním jak to bude probíhat přes tábor. - Vy si budete nadále plnit své úkoly, pouze do svých péčí apod. budete zahrnovat podmínky táboru (sem tam děti, kdo co dělá, nějaká ta rada apod..), to je pro ty co budou líný (nebo nebudou mít čas abych někoho neurazila :)) se zapojit více. Pro Ty kteří by mi chtěli udělat radost a zapojit se více (doufám že Vás bude dost!) bude přímo rubrika táboru (klubovna > tábory > vánoční tábor 2013), do vzkazníku se přihlásí dobrovolníci, z nich budou poté vedoucí skupin s dětmi (všechny podrobnosti před termínem). Do rubriky táboru budete každý den (omlouvám maximálně 2 dny v týdnu, za méně už ztrhávám body za výpomoc), případně by jste mi řekli za záskok a "sloháč" bych si napsala i já.. psali co jste ten den se svou skupinou dělali (podle rozvrhu který zveřejním), kde se co dělo, stalo apod. Vedoucí skupiny bude mít také za úkol vymyslet své skupině jméno a pokřik (dejme tomu za děti..) jako na správném táboře. Náplní tohoto týdne bude hledání pokladu, což si jistě umíte představit protože už jste určitě minimálně na jednom táboře s podobnou tématikou byly. Poslední den táboru (kdy bude i vystoupení s táborníky na koních pro rodiče) vedoucí schovají někde v areálu poklad (předem se určí kde aby jste psali stejné věci se svými skupinami) a všechny skupiny najednou jej půjdou hledat. Toť asi k popsání vše, s případnými dotazy ohledně tohoto téma na můj skype, klubový mail či do případného pokecu. 
 • Kdo neví co znamená barevné označení políček nebo za co se dostává kolik bodů, ať si přečte dřívější novinky kde je to vysvětlené (body jsou již aktualizované - viz. klubovna - soupis procent - výpis procent a bodů). 
 • Takto vypadají výsledky tohoto týdne -
  • BODY:

     Lisa (2 - W)  Sophie (1 - P)  Christina (1 - E)  Jessica (1 - W)
  Péče P 4/4, N 3
  S, P 4/4, N 1 S, P 4/4, N 0 S, P 2/4, N 0
  Trénink P 3/3, N 2
  P 2/4, N 0 P 2/4, N 0 P 2/4, N 0
  Jízda P 1/1, N 0 P 0/0, N 0 P 0/0, N 0 P 0/0, N 0
  PNH P 2/2, N 1 P 0/1, N 0 P 1/1, N 0
  P 0/1, N 0
  Procházka P 1/1, N 1 P 1/1, N 0 P 0/1, N 0 P 0/1, N 0
  Výběh P 0/0, N 5
  P 2/2, N 0 P 2/2, N 3
  P 2/2, N 0
  Ostatní P 0/0, N 0 P 0/0, N 0 P 0/0, N 1 P 0/0, N 0
  Závod P 0/0, N 0 P 0/0, N 0 P 0/0, N 0 P 0/0, N 0
  Brigáda P 2/2, N 0 P 2/2, N 1 P 2/2, N 0 P 2/2, N 0
  Knížka P 0/2, N 0 P 0/2, N 0 P 0/2, N 0 P 0/2, N 0
  Akce 1 1 0 0
  Miniakce 1 1 1 0
  Dějový příspěvek 2 2 1 0
  Aktivita v klubu 40 (pomocník) 10 15 10
  KN body 113 82 46 29
  ČL body 141 80 13 19
  ZK body 254 162 59 48

  • Jelikož jsem si po spočítání procent uvědomila že je to pěkná blbost aby člověk který pracoval více měl vlastně více procent protože dělal hlavně péče které jenom přidávají, tak jsem se rozhodla že procenta nebudeme počítat, alespoň budeme více originální a nebudeme mít procenta u koní jako snad každá stáj, procenta se počítat tedy přesně nebudou, ale výpis nám zůstane a já budu podle sebe procenta udělovat - podle aktivity, kvality péče apod. Takže už žádné mučení s pracným počítáním - a ne nebojte, nebudu nikomu "nadržovat". 

  Ukázka spočítaných procent:

  JEZDEC KŮŇ Vztah Zdraví  Energie Morálka Poslušnost
  Lisa Pretoria 96% 63% 66% 93% 100%
  Sophie Moon 66% 22% 42% 39% 23%
  Christina Sunshine 60% 40% 45% 65% 27%
  Jessica Sheila 64% 42% 50% 60% 35%
  •  Holkám (Lisa, Sophie) k tak velkému rozdílu bodů pomohla hlavně účast na akci záhadné zvíře za které dostali 30 KNb a ČNb (60 ZKb). 
  • Jelikož byla Christina nabrána o něco déle, neměla tolik času na plnění úkolů a tak jsem přimhouřila oči a nějakých pár úkolů jí odpustila jelikož ji toho nechybělo tolik (+ byla na pátek omluvená). 
  • U Jess jsem si myslela že to stihne když je doma a myslím že den který byla přijata i přesně odpovídal tomu aby úkoly do neděle stihla, nicméně bohužel nemá nic úplně splněné ale jelikož byla přijata pozdě a je nemocná chápu že nestihla vše splnit, a doufám že mi odpustí že jsem ji bohužel nemohla nechat postoupit protože nemá opravdu úplně splněné nic, nicméně body ji samozřejmě přičtu. Jess ber to tak že to byly spíše rozjezdové dny aby jsi si zvykla a vše se naučila, alespoň už od pondělí zabereš úplně a bez jakýchkoliv chyb, budu držet palce! 
  • Ale přece jen, všechny holky kromě Lisy měli pouze jeden trénink a to je hodně málo. Lisa měla mít 3 tréninky a jízdu a splnila vše, Vy 4 tréninky a splnili jste jen jeden trénink. To mě hodně mrzí, ale jelikož byly ještě zmatky v pravidlech tak to tentokrát nechám být, ale od příštího týdne už upozorňuji na to že komu bude i více jak dvou věcí chybět více jak jedna věc tak jej postoupit opravdu nenechám a bude opakovat další dva týdny, takže pozor na to! 
  •  Motivace taková, že každou druhou neděli dostane členka s nejvíce ZK body (KN + ČN = ZK) do profilu vyznamenání za aktivnost v daném týdnu, stále platí takže se snažte! Ještě trochu více nepovinně brigádničit (musela jsem brigády zařadit do povinných úkolů aby jste je dělaly) a budu spokojená! Ale kromě Lisy jste mi v zápisech celkem zlenivěli a jsou čím dál tím víc kratší, tak pozor na to, je to škoda a já to vidím. 
  • Dnes jsem přijala členku Emily, tak doufám že se zapojí dobře, mimochodem, ještě jednou - vítej! 
  • Odhlasovali jste si že jako administrační den chcete pátek, proto již bude nástěnka vycházet každý pátek (na začátku plnění úkolů, uprostřed u na konci - úkoly jsou již na dva týdny). Tento termín budete mít tedy o dva dny kratší ale myslím že úkoly v pohodě stihnete protože jich nepřidám tolik. 
  • A už nemám co bych Vám řekla, případné dodatky budou na hlavní straně nebo v upozorněních. Přeji pěkný zbytek večera slečny moje. 

   

  Nicol :)

   

   

  Zobrazit další články tohoto autora

  Související články

  Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.